Oferujemy wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze i wzmacniacze mocy firm​​ Mark Levinson, Exogal, Primare, Exposure, Creek, Pioneer, Denon

i Pro-Ject.

Ofertę w tym zakresie w zależności od naszych odsłuchów, testów i recenzji, a także ceny podzieliliśmy na 3 klasy:

T- Top

A​​ – High-end

B​​ – Hi-Fi

 

Do klasy T należą wzmacniacze legendarnej firmy amerykańskiej​​ Mark Levinson, które do niedawna raczej nie były dostępne dla większości z nas, bo ceny zaczynały się od 70 000 zł. Natomiast obecna seria​​ 5802​​ i​​ 5805​​ kosztuje odpowiednio 31 900 zł i 35 900 zł. Do klasy Top zaliczyliśmy także wzmacniacze​​ serii​​ 400​​ francuskiej firmy​​ Atoll​​ i to zarówno wzmacniacz zintegrowany, jak i przedwzmacniacz wraz ze wzmacniaczem mocy. Podobnie przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy​​ serii 5000​​ angielskiej firmy​​ Exposure.

Po naszych odsłuchach do grupy tej chcemy zaliczyć także​​ Primare i35. ​​ We wszystkich recenzjach w polskiej i zagranicznej prasie wypada on rewelacyjnie!

Audio-Video:

„I35 jako „czysty” wzmacniacz analogowy za 15 tys. zł jest po prostu kapitalny – głównie dlatego, że niesamowicie uniwersalny. Każdy rodzaj muzyki odtwarza z równie wysoką jakością. Imponuje dynamiką, szybkością, timingiem, ale także rozdzielczością i przestrzenią. Suchość i „skandynawski” chłód barw? Nic z tych rzeczy. To urządzenie neutralne, bez oczywistych tendencji do upiększania brzmienia, ale też takie, którego można słuchać, słuchać i słuchać – bez oznak zmęczenia.​​ Wersja z przetwornikiem c/a okazuje się jeszcze bardziej imponująca. Za cenę o niecałe 20% wyższą otrzymujemy świetnej jakości DAC z dopracowanym wejściem USB i aż sześcioma innymi (cyfrowymi).”(cyt. za​​ Audio-Video)

 

 

Pozostałe dwa wzmacniacze​​ Primare (i25 i i15)​​ można zaliczyć do klasy A: Hi-end. Najtańszy czyli i15 kosztuje tylko 5390 zł, a z dołożonym modułem DAC i streamerem do odtwarzania muzyki z sieci tylko 7490 zł (i15 Prisma).

Hi-end to także wzmacniacz zintegrowany​​ Atoll IN300. Budowa dual mono, DAC na układzie​​ AKM AK4490 i to wszystko za ok. 12 000 zł.

Wg​​ Audio-Video​​ „IN300 spełnia wysokie wymagania i jest jednym z najciekawszych, całościowo najbardziej kompetentnie i atrakcyjnie brzmiących wzmacniaczy w swoim segmencie.”​​ (cyt. za Audio-Video nr 04/2017)

Do klasy tej możemy także zaliczyć wzmacniacze​​ Exposure serii 3000​​ oraz wzmacniacz także angielskiej firmy czyli​​ Creek Evolution 100A, który kosztuje ok. 7000 zł.

Wg czasopisma​​ HFM:​​ Creek Evolution 100 A​​ jest jak kameleon. Raz koncertowy, muskularny, z wybuchowym temperamentem, innym razem akustyczny, romantyczny i wrażliwy. Od wielu lat uważam, że przy ograniczonym budżecie elektronika Creeka jest oczywistym wyborem, a przynajmniej nie można jej pomijać w trakcie poszukiwań. W tym przypadku Mike Creek sięgnął jednak wyżej. Blisko umownej granicy, gdzie zaczyna się trudno definiowalny hi-end.” (cyt.​​ za HI-FI)

​​ W klasie Hi-Fi prym wiedzie wzmacniacz, który dostał nagrodę EISA za najlepszy wzmacniacz 2018 roku –​​ Pioneer A-40AE. Moc 2*60 W, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz gramofonowy, DAC.

Wg​​ Audio-Video: „Jestem bardziej niż pewien, że eksperymentując na sporej grupie osób odwiedzających sklepy hi-fi czy wystawę Audio Video Show (…), można by słuchaczom wmówić, że słuchają właśnie najnowszego produktu marki X za 10 tys. zł. Raczej nikt nie odważyłby się tego zakwestionować.”​​ Wzmacniacz​​ Pioneer A-40 AE​​ kosztuje poniżej 1600 zł! ​​ (za Audio-Video nr 10/2018)

Drugim wzmacniaczem o podobnej cenie (2250 zł) jest wzmacniacz mocy

Pro-Ject AMP Box DS2. Ma moc 2*140W !!!

W tej cenie lub trochę wyższej można kupić kilka serii wzmacniaczy firmy​​ Atoll. Szczególnie wyróżnia się​​ Atoll IN100, który jest wzmacniaczem zintegrowanym typu dual mono o mocy 2*140 W i oczywiście dwie angielskie: firmy​​ Creek​​ z modelem​​ Evolution 50A​​ oraz​​ Exposure​​ z modelem​​ 2010.

Zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy, umożliwiamy także wypożyczenie tego sprzętu do domu. Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi testami i recenzjami także zagranicznymi dostępnymi w zakładce​​ „Testy i recenzje. ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

 

 

 

 

 

 

Wzmacniacze zintegrowane

 

Creek Evolution 50A — wzmacniacz zintegrowany

Cena 3 949​​ zł

Zintegrowany wzmacniacz stereo o mocy 2x55W RMS przy 8 omach zbudowany w technologii modułowej. Opcjonalnie za dopłatą dostępne: moduł radia FM, DAC, przedwzmacniacze gramofonowe. Moc RMS przy 4 Ohmach: 2x 85W. Wzmocnienie: 33.3dB niezbalansowane / 27dB zbalansowane.Dostępne kolory Black/silver

http://www.sklep.htaudio.pl/creek-evolution-50a.html

http://www.sklep.htaudio.pl/creek-evolution-50a-czarny.html

 

Creek Evolution 100A​​ – wzmacniacz zintegrowany

Cena 6 145​​ zł

Evolution 100A to jak dotąd najbardziej zaawansowany wzmacniacz Creeka w historii. Dzięki wyśmienitemu brzmieniu i szerokiemu spektrum możliwości konkuruje on ze wzmacniaczami wielokrotnie od siebie droższymi. Integrę wyposażono w masywny, 300 W transformator toroidalny z oddzielnymi odczepami dla obwodów niskiego i wysokiego napięcia oraz oddzielnymi dla obwodów cyfrowych. Creek zastosował swoją sprawdzoną metodę na równoległe łączenie wielu małych kondensatorów w zasilaczu, co zaowocowało wyjątkowo dobrymi parametrami — niską impedancją. Rozwiązanie to znacząco poprawiło filtrację napięcia, dzięki czemu dźwięk stał się bardziej energetyczny i precyzyjny. Dostępne kolory Black/Silver.

http://www.sklep.htaudio.pl/creek-evolution-100a.html

http://www.sklep.htaudio.pl/creek-evolution-100a-srebrny.html

 

Wzmacniacze mocy

 

Creek Evolution 50P – wzmacniacz mocy

Cena 3 490 zł

Końcówka mocy bazująca na integrze 50A, Dostępne kolory Black/Silver

 

 

Creek Evolution 100P – wzmacniacz mocy

Cena 6 900 zł

 ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Evolution 100P to najbardziej zaawansowane i najrozsądniej wycenione końcówki mocy, jakie kiedykolwiek wyprodukował Creek. Brzmieniowo przewyższają kosztujące kilkakrotnie więcej wzmacniacze mocy wielu marek. ​​ 

Nowy wzmacniacz mocy Evolution 100P o mocy 115 W (przy 8 Ω) stanowi część linii Evolution 100. Urządzenie umieszczone jest w smukłej obudowie z grawerowaną ścianką przednią i solidnym przyciskiem. Panel przedni wykonany ze szczotkowanego aluminium wykończony jest w kolorze czarnym albo srebrnym.

 

Moduły wzmacniaczy

 

Creek Ambit Tuner – Moduł tunera FM/AM do wzmacniaczy Creek Evolution 50A i 100A

Cena 690 zł  ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Najnowszą serię wzmacniaczy Evolution można wyposażyć w moduł tunera FM/AM o nazwie Ambit. Wpięcie dodatkowej płytki we wnętrzu wzmacniacza zamienia urządzenie w amplituner. Na wyświetlaczu wzmacniacza pojawi się informacja RDS. Moduł zapewnia wzorowy odbiór, a jedynym ogranicznikiem jakości dźwięku będzie antena i sygnał przez nią podawany.

 

Creek Sequel mk3 Phono moduł przedwzmacniacza gramofonowego

Cena 730 zł  ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Sequel mk3 to preamp gramofonowy współpracujący z szerokim zakresem wkładek MM i MC, montowany wewnątrz wzmacniacza Evolution 50A lub Evolution 100A.

 

http://www.sklep.htaudio.pl/creek-sequel-mk3-phono.html

 

Creek Ruby 2 DAC Moduł DAC do wzmacniacza​​ Creek Evolution 100A

Cena 2 200 zł  ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Wzmacniacz Creek Evolution 100A fabrycznie posiada 5 par wejść analogowych. Wejście piąte jest umieszczone na zdejmowanym panelu, dzięki czemu może zostać zastąpione opcjonalnym modułem tunera lub DAC-a umożliwiającym korzystanie z kilku dodatkowych wejść.

 

http://www.sklep.htaudio.pl/creek-ruby-2-dac.html

 

 

 

 

DENON PMA-600NE – Wzmacniacz zintegrowany

Cena 1 699​​ zł  ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Wzmacniacz zintegrowany Denon PMA-600NE jest doskonałym wyborem dla początkujących entuzjastów muzyki, którzy chcą zbudować swój pierwszy 2 kanałowy system Hi-Fi. PMA-600NE zapewnia najbardziej żywe i emocjonalne odtwarzanie dźwięku z płyt winylowych i formatów o wysokiej rozdzielczości oferując wejścia cyfrowe oraz wbudowany korektor gramofonowy Phono. Słuchaj swojej ulubionej muzyki korzystając z wbudowanego modułu Bluetooth, aby bezprzewodowo streamować niemal nieograniczoną liczbę utworów. Od głębokiego basu po szczegółowe wysokie tony, ciesz się ulubioną zawartością audio w wysokiej rozdzielczości dzięki konwerterowi cyfrowo analogowemu 192 kHz/24 bit. Przy mocy 70 W (4 ohm, 1 kHz, THD: 0,7%) na kanał, wzmacniacz PMA-600NE zapewnia wystarczającą moc, aby napędzać głośniki w celu uzyskania optymalnej wydajności dźwięku. Podłącz PMA-600NE do swoich ulubionych komponentów multimedialnych za pomocą dwóch wejść optycznych i jednego cyfrowego koaksjalnego. Model PMA-600NE wykorzystuje zaawansowaną sekcję wzmacniacza mocy Denon Advanced High Current (AHC) typu push-pull, zapewniając wyjątkową jakość dźwięku, która doskonale równoważy wysoką moc z delikatnymi, muzycznymi detalami.

 

http://www.sklep.htaudio.pl/denon-pma-600ne.html

 

http://www.sklep.htaudio.pl/denon-pma-600ne-srebrny.html

 

DENON PMA-800NE – Wzmacniacz zintegrowany

Cena 2 195 zł ​​ ​​ ​​​​ 

PMA-800NE: wzmacniacz zintegrowany o mocy 85 W na kanał (4 Ohm) z wysokiej jakości przedwzmacniaczem gramofonowym MM / MC, liniowymi wejściami analogowymi oraz czterema wejściami cyfrowymi z obsługą 192kHz / 24 bit kontrola przez aplikację modeli DCD-800NE/PMA-800NE poprzez DNP-800NE i aplikację HEOS lub zdalna kontrola wszystkich trzech komponentów.

http://www.sklep.htaudio.pl/denon-pma-800ne-black.html

http://www.sklep.htaudio.pl/denon-pma-800ne-silver-premium.html

 

Wzmacniacz DENON PMA-1600NE

Cena 5 995 zł

Moc 2 x 140 W (4 om) wzmacniacz mocy z zaawansowanymi układami Ultra High Current (UHC)-MOS Single Push-Pull Circuit diodami Schottky’ego, izolator cyfrowy, eliminujący zniekształcenia wysokich częstotliwościach na wejściu cyfrowym USB-B komputera wysoka wydajność MM & MC Phono Equalizer Amp 2 cyfrowe wejścia optyczne oraz 1 koncentryczne cyfrowe.

http://www.sklep.htaudio.pl/denon-pma-1600ne-srebrny.html

http://www.sklep.htaudio.pl/denon-pma-1600ne-czarny.html

 

 

 

 

Obraz znaleziony dla: Exogal logo

​​ 

Wzmacniacze mocy

 

Exogal Ion PowerDAC – wzmacniacz mocy typu Power DAC Klasy High-End TOP

Cena 15 910 zł  ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Wzmacniacz Exogal Ion jest wysokiej jakości wzmacniaczem typu PowerDAC, który został specjalnie zaprojektowany jako urządzenie towarzyszące dla przetwornika DAC Comet. Ion podłączany jest do przetwornika Comet za pomocą interfejsu EXONET i dostarcza moc 100 W na kanał przy 8 omach.

Wzmacniacz Ion jest całkowicie zintegrowany z przetwornikiem Comet i nie wymaga stosowania skomplikowanych urządzeń sterujących, czy dodatkowych aplikacji. Wystarczy połączyć urządzenia przy pomocy jednego przewodu i można słuchać muzyki.

 

http://www.sklep.htaudio.pl/exogal-ion-powerdac.html

 

Przedwzmacniacze

 

Exogal COMET Przedwzmacniacz z przetwornikiem DAC klasy High-End TOP

Cena 11 890 zł  ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Doświadczenia założycieli firmy EXOGAL pochodzą z firmy WADIA. Kilku kluczowych inżynierów opuściło firmę WADIA aby tworzyć urządzenia w przystępnej cenie o wybitnych parametrach technicznych.

EXOGAL to cyfrowe urządzenia audio o najwyższej rozdzielczości odtwarzania, zaprojektowane przez legendy audiofilskiego świata. EXOGAL pozostaje wierny cyfrowej technologii audio.

Firma wytwarza swoje produkty od zera, tworząc projekty które zapewniają wybitną jakość dźwięku i pozwalają na przeżycie przełomowych doświadczeń odsłuchowych.

Rewolucyjna technologia dostarcza muzykę dokładnie w taki sposób, w jaki została ona wykonana przez artystę – bez żadnych szumów czy zniekształceń, wyłącznie czysty dźwięk gdziekolwiek i kiedykolwiek zdecydujemy się na odsłuch.

Innowacyjna technologia

Tworząc swoją firmową technologię, EXOGAL wykorzystuje wszelkie dostępne rozwiązania. Firma projektuje algorytmy przetwarzania sygnału w taki sposób, aby muzyka mogła być odtwarzana w najczystszej możliwej formie. Niektórzy z recenzentów określają uzyskane brzmienie jako „dźwięk analogowy”, co jest najwyższą możliwą pochwałą dla całkowicie cyfrowych urządzeń.

Piękne wzornictwo

Produkty EXOGAL Audio są projektowane i wytwarzane w Stanach Zjednoczonych, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych programów projektowych oraz najbardziej zaawansowanej technologii frezowania i obróbki wykończeniowej. Innowacyjne wzornictwo przemysłowe i wysoka precyzja wykonania zapewniają, że urządzenia będą znakomicie się prezentowały zarówno w domu, jak i w biurze.

 

http://www.sklep.htaudio.pl/exogal-przedwzmacniacz-z-wbudowanym-przetwornikiem-dac.html

 

 

 

 

Wzmacniacze zintegrowane

 

Exposure 2010S2D Amp – Wzmacniacz zintegrowany

Cena​​ 6 490​​ zł

 

Moc ciągła (RMS): 75W Klasa wzmacniacza: AB Przedwzmacniacz gramofonowy: Opcjonalnie 2010S2D to podstawowy wzmacniacz zintegrowany Exposure'a. Oferuje przy tym wszystkie najbardziej rozpoznawalne elementy marki. Od dobitnego, dynamicznego dźwięk jest szybki, energiczny, jak najdalej od sztuczności, plastikowego brzmienia znanego z wielu hi-endowych wzmacniaczy. ​​ Dostępne kolory Black/silver.

 

http://www.sklep.htaudio.pl/exposure-2010s2d-amp-wzmacniacz-zintegrowany-stereo.html

 

 

 

Exposure XM5 - Wzmacniacz zintegrowany z DAC

Cena 6 995 zł

 ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Moc ciągła (RMS): 60W Klasa wzmacniacza: AB. Przedwzmacniacz gramofonowy: TAK. Wejście USB DAC: TAK. Duży 200VA transformator toroidalny wykonany wg specyfikacji i na zlecenie Exposure'a. Wysokiej klasy obudowa i front ze szczotkowanego aluminium. Wysokiej klasy potencjometr ALPS. Płyta główna wykonana z włókna szklanego. Dostępne kolory Black/Silver.

 

http://www.sklep.htaudio.pl/exposure-xm5-wzmacniacz-zintegrowany-z-przetwornikiem-dac-i-wejsciem-gramofonowym.html

 

http://www.sklep.htaudio.pl/exposure-xm5-wzmacniacz-zintegrowany-z-przetwornikiem-dac-i-wejsciem-gramofonowym-srebrny.html

 

Exposure 3010S2D Amp – Wzmacniacz zintegrowany

Cena 9 995 zł ​​ 

 ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Moc ciągła (RMS): 110W ​​ Klasa wzmacniacza: AB. Przedwzmacniacz gramofonowy: Opcjonalnie Wejście USB DAC: Opcjonalnie. Nowy 3010S2D to czwarte wcielenie topowego wzmacniacza zintegrowanego od Exposure. Teraz poza genialną sekcją analogową oferuje rozszerzenie funkcji o wejścia cyfrowe. W stosunku do poprzedniego modelu, pozbawionego dopisku D nowy wzmacniacz otrzymał przeprojektowaną od podstaw sekcję przedwzmacniacza, która w decydującej mierze odpowiada za brzmienie końcowe. Dostępny w kolorach Black/Silver.

http://www.sklep.htaudio.pl/exposure-3010s2d-amp-wzmacniacz-zintegrowany-stereo.html

 

http://www.sklep.htaudio.pl/exposure-3010s2d-amp-wzmacniacz-zintegrowany-czarny.html

 

 

Wzmacniacze mocy

 

 

Exposure 2010 S2 PWR - wzmacniacz mocy

Cena 3 990 zł

 ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Moc ciągła (RMS): 75W Klasa wzmacniacza: AB. Końcówka mocy 2010S2 to idealne dopełnienie wzmacniacza 2010S2D. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie kolumny wymagają wybitnej kontroli i dużej dawki prądowej dostępnej w ułamku sekundy. Potężny 200 VA transformator toroidalny wykonany na zamówienie i według specyfikacji Exposure'a. Anodowana, szczotkowana aluminiowa płyta czołowa oraz aluminiowa obudowa, która zabezpiecza elektronikę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Wysokiej jakości kondensatory użyte w ścieżce sygnałowej. Dostępne kolory Black/Silver.

http://www.sklep.htaudio.pl/exposure-2010-s2-pwr-koncowka-mocy-stereo.html

http://www.sklep.htaudio.pl/exposure-2010-s2-pwr-koncowka-mocy-stereo-srebrny.html

 

Exposure 3010 S2 PWR - wzmacniacz mocy

Cena 6 995 zł

Moc ciągła (RMS): 110W Klasa wzmacniacza: AB Niskoszumny 200 VA transformator toroidalny robiony na zamówienie Exposure'a przez brytyjskiego Noratela. Ścieżka sygnałowa oparta na elementach wyłącznie dyskretnych. W sekcji zasilania kondensatory renomowanej marki Kendeil. Instalowane na oddzielnej płytce z szerokimi miedzianymi ścieżkami. Stopnie końcowe oparte o tranzystory Toshiba 2SC5200 - po 4 sztuki na kanał chłodzone masywnym aluminiowym radiatorem.

http://www.sklep.htaudio.pl/exposure-3010-s2-pwr-stereo-koncowka-mocy-stereo.html

http://www.sklep.htaudio.pl/exposure-3010-s2-pwr-stereo-koncowka-mocy-stereo-srebrny.html

 

Exposure XM9 - wzmacniacz mocy mono – (2 szt)

Cena 8 695 zł

 

Exposure 3010 S2 PWR - wzmacniacz mocy mono (2 szt)

Cena 11 795 zł

 ​​ ​​ ​​ ​​​​ 

Moc ciągła (RMS): 100W Klasa wzmacniacza: AB

 

Exposure 5010 PWR Mono - wzmacniacz mocy mono klasy hi-end (2 szt)

Cena 25 990 zł  ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​