Dzisiaj przeżyłem duże zaskoczenie, nawet bardzo duże słuchając amplitunera Denon DRA-800 z kolumnami Triangle Elara LN05. Wcześniej słuchałem Denona z kolumnami Dali Oberon 7 i Canton GLE 476 a jeszcze wcześniej z tymi kolumnami słuchałem Onkyo TX-8390 (opisałem to już tutaj).

Bardzo byłem ciekaw jak przy tej samej muzyce i kolumnach zabrzmi Denon o ponad 1000 zł tańszy od Onkyo.

Zacznę od Dali i Cantona.
Muszę przyznać, że Canton z Denonem kompletnie się nie zgrał. Denon brzmi konkretnie, namacalnie i mocno i przez to z Cantonami dało się słyszeć metaliczne brzmienie.
Z Dali natomiast było ciepło, przyjemnie i uniwersalnie. Wg mnie jakakolwiek kolumna Dali sprawdzi się z rozdzielczym wzmacniaczem tranzystorowym natomiast nie sprawdzi się ze wzmacniaczami lampowymi.
I teraz pora na Triangle. Słyszałem, że we wcześniejszych odsłuchach z Denonem te kolumny najbardziej podobały się osobom z innych działów naszej firmy ale znając ogólnie brzmienie Denona i “wyczynowość” Triangli podchodziłem do tego sceptycznie. Jednak aż usiadłem z wrażenia.

To są najmniejsze kolumny naszego testu a dały wielką przestrzeń, rozdzielcze i przejrzyste brzmienie. Po prostu wielki i piękny dźwięk. I to z amplitunera za ok. 2000 zł!!!!
Na dodatek podobnie stwierdziło dwóch audiofili, którzy także uczestniczyli w tym odsłuchu. Ja już opuściłem naszą salę odsłuchową a oni dalej słuchali i słuchali.

Na zakończenie krótkie podsumowanie:

– Onkyo zabrzmi bardzo dobrze prawie z każdymi kolumnami, z naszymi tak zabrzmiał. Najlepiej z Dali, najbardziej wyczynowo z Trianglami a najbardziej neutralnie z Cantonami.

-Denon najlepiej zabrzmiał z Trianglami i jest to najlepszy dźwięk naszego testu, Z Dali zabrzmiał bardzo dobrze i uniwersalnie natomiast nie zgrał się z Cantonami.

Pełna oferta kolumn tutaj: http://www.sklep.htaudio.pl/…/kolumny-i-…/1/long/price/asc/0

Amplitunery stereo w naszym sklepie: http://www.sklep.htaudio.pl/categ…/stereo-amplitunery-stereo

Więcej testów: https://www.facebook.com/sklep.htaudio/