Dziś na test poszły wzmacniacze słuchawkowe z DAC USB.
Wybrałem do testów – Pro-ject Pre Box DS2 Digital za 3550zł, Aune S6 PRO za 2499zł oraz Nuprime DAC 9H za 4594zł.
Moje spostrzeżenia są takie – Aune S6 PRO wymiata!!! Również Nuprime świetnie sobie radzi, jednak zdobywa srebrny medal. Po brąz sięga Pro-Ject, który pokazuje wysoką klasę dźwięku, jednak przy konkurentach brakuje mu nieco przestrzeni. Odwdzięcza się za to dobrą dynamiką. W teście kolegi, przy podłączeniu do systemu stereo jako DAC pokazał dźwięk dość analogowy, co może się podobać.
Chciałem ładnie zredagować tego posta, aby dobrze się czytało, ale postanowiłem, że najlepiej będzie, jeśli przeczytacie co pisałem na gorąco, w trakcie słuchania, z słuchawkami na uszach:

Pro ject Pre Box DS2 Digital:
Ładna kontrola wysokich tonów, damski wokal bardzo delikatny, tak jak powinno to być. Basy nasycone, dobrze słyszalny wyższy zakres. Delikatna przestrzeń. Mówiąc ogólnie – słychać, że dźwięk jest na wysokim poziomie.

Aune S6:
Pierwsze co słychać to przestrzeń, od razu wiadomo gdzie jest perkusja, gdzie gitara a gdzie stoi wokalista. Damski wokal niezwykle szczegółowy, mam wrażenie, że artystka stoi obok mnie i śpiewa. Bas jest soczysty i dobrze kontrolowany. Kontrabas muzykalny, słychać szarpanie strun a nie buczenie. W tym modelu jest coś, co powoduje, że nie chcę przełączać na kolejny utwór, ale mam chęć słuchać i słuchać.

Nuprime:
Tu również dobra przestrzeń, jednak bez takiego rozmachu jak w Aune. Ładnie konrolowane wysokie tony, nie gryzą w uszy, delikatnie obniżone. Ładny dół, niski i dobrze kontrolowany. Trochę podobnie jak Aune, ale mniej.

Do testu użyłem:
Słuchawek Denon AH-D5200 za 1999zł
Kabla zasilającego Van Den Hul Mainstream 1,5m za 1440zł

Zapraszamy na zakupy do nas:
Przetworniki DAC: http://sklep.htaudio.pl/…/stereo-przetworniki-cyfrowo-analo…

Wzmacniacze słuchawkowe: http://sklep.htaudio.pl/c…/sluchawki-wzmacniacze-sluchawkowe

Więcej testów: https://www.facebook.com/sklep.htaudio/